Felnőtt szakrendelések
- Vérvétel
- Kardiológia
- Belgyógyászat
- Ultrahang
- Endokrinológia
- Lézersebészet
- Idegsebészet
- Ortopédia
- Urológia
- Proktológia
- Obezitológia
- Sportorvos
- Immunológia
- Felnőtt szemészet
- Sebészet
- Érsebészet
- Reumatológia
- Diabetológia
- Dietetika
- Gasztroenterológia
- Nefrológia
- Fül orr gégészet
- Hepatológia
- Neurológia
- Nőgyógyászat
- Bőrgyógyászat
- EEG
- Epilepszia szakrendelés
- Afázia terápia
- Neurofiziológia, ENG - EMG vizsgálat
- Hematológia
- Pacemaker gondozás
- Pajzsmirigy aspirációs citológia
- Felnőtt szakrendelések
- Proktológia
Proktológiai, sebészet szakrendelés Dr. Jachymczyk György sebész, proktológus főorvos
Bemutatkozás
1987-ben szereztem diplomát a Pécsi Orvostudományi Egyetemen, azóta dolgozom a székesfehérvári kórházban. 1991-ben szakvizsgáztam sebészetből jeles eredménnyel. 1993-94-ben Budapesten Prof Dr. Ritter Lászlótól tanultam a proctológiát. Ezt követően elindítottam a megye első proctológiai rendelését. A kórházban először én végeztem PPH ( körvarrógépes ) és DGHAL ( ultrahang vezérelt ) típusú aranyérműtétet.
Mivel foglalkozik a proktológia, milyen panaszokkal keressék fel a proktológiai szakrendelésünket?
A proktológiai szakterület az általános sebészeten belül a végbél, a gát és a kismedence betegségeivel foglalkozik. Ezek közül is leggyakoribb az aranyér betegség, vagy aranyeresség. Szinte minden életkorban előfordul, de általánosságban elmondható, hogy a panaszok 40 éves kor felett jelentkeznek gyakrabban, az 50-60 éves korosztályban pedig szinte minden második személynél okozott ez problémát az élete során.
Az aranyér tünetei:
Az aranyeresség egyik leggyakrabban előforduló tünete a székelés közben érzett fájdalom és viszketés esetleg kisebb vérzés, tapintható kitüremkedés. A kezeletlen aranyér súlyos szövődményekkel is járhat, például:
-
trombózis
-
vérzés, vérszegénység
-
gyulladás
-
fertőződés, vérmérgezés
Mint minden betegségnél, itt is nagyon fontos a korai felismerés és a kezelés megkezdése. Az orvos elsődleges feladata a rosszindulatú daganat kizárása. A régóta alkalmazott gyógyszeres hatóanyagok, kezelések nagyon hatékonyak a probléma megoldására. Ha a panaszok továbbra is fennállnak, akkor a műtéti beavatkozás elkerülésére elérhetőek egyéb fájdalommentes kezelések is, például gumigyűrű ligatura, vagy kisebb aranyerek esetében a lézeres beavatkozások.
Hogyan történik a vizsgálat?
A kezelőorvos alaposan feltárja a kórelőzményt, a családi anamnézist és a konzultációt követően sor kerül a proktológiai vizsgálatra, ami a legtöbb esetben nem okoz fájdalmat. A panaszos terület feltárása során a végbélnyíláson át egy erre a célra kifejlesztett egyszer használatos eszközt, anoszkópot, vagy rektoszkópot vezetünk be, melynek segítségével megvizsgáljuk a végbél illetve a végbélnyílás területét és elvégezzük a szükséges beavatkozásokat, kezeléseket.
Székesfehérvári magánorvosi központunkban széleskörű ellátás nyújtunk proktológiai szakrendelésünkön. A szakorvosi vizsgálat mellett ultrahangos és laborvizsgálatok is rendelkezésre állnak.